Licznik odwiedzin

sobota, 14 stycznia 2012

Pierwsze urodziny za granicą

Witajcie :)
Tak, tak dziś są moje urodziny i pierwszy raz obchodzę je na obczyźnie...Dziwne uczucie bo wiem, że nie będzie gości i nie ma co liczyć na niespodzianki w stylu odwiedzin rodziców czy innych członków rodziny.Dobrze, że mąż jest ze mną to wieczorkiem razem będziemy świętować :)
A to mój wirtualny torcik :) Prawdziwy został zjedzony na poprzednich urodzinkach, hihi


Czekam już na mojego mężusia z malutkim poczęstunkiem :)


A w prezencie dostałam wymarzone nakrycie na nasze łóżko w sypialni, które może też pełnić rolę kocyka dla mnie bo pod spodem ma cieplutki polarek :)))


A po powrocie z pracy mąż zaskoczył mnie niespodzianką  w postaci perfum i cudnego storczyka :)Jego nazwa to Sabotek, pantofelek Wenus – Paphiopedilum (storczyk)


Urodzeni 14 stycznia

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży - Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się - horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 14 stycznia

Uczuciowy, namiętny - może okazać zdolności literackie lub artystyczne.

Jest to natura miła, delikatna, o usposobieniu szlachetnym. Jego umysł jest głęboki i subtelny, a chociaż nieraz trzyma się ustalanych poglądów i ogólnie przyjętych wierzeń - trafnie rozumuje, przejawiając zdolność do koncentracji i logiczność.

Nierzadko taki człowiek obdarzony bywa jakimiś zdolnościami twórczymi, literackimi, muzycznymi, a wykazuje również zdolności do mechaniki.

Typ rozwinięty jest usposobiony filantropijnie; wierny, lojalny, poświęcający się, uprzejmy, wykazuje wytrwałość i umiejętność w dostosowywaniu się. Przejawia w życiu dużo ostrożności, zwłaszcza w sprawach pieniężnych oraz w interesach wszelkiego rodzaju.

Może osiągnąć powodzenie na wyższych stanowiskach administracyjnych, w służbie państwowej, kierując jakimiś większymi przedsiębiorstwami, a dzięki swym doskonałym zdolnościom pedagogicznym może również z powodzeniem obrać karierę nauczyciela. Jego zdolności dyplomatyczne dopomagają mu w robieniu interesów. Chociaż nie chce dać tego poznać po sobie - jest bardzo uczuciowy i namiętny.

Jego wadą największą jest temperament wyjątkowo zmysłowy, oddany miłości i rozkoszy. Nieraz też nie potrafi utrzymać na wodzy swych uczuć i namiętności, dopuszczając się różnych ekscesów; co może mu nawet zaszkodzić na zdrowiu.

Organizm jego bowiem niezbyt jest silny, a chociaż z wiekiem stale się mocniejszy, to jednak niezdolność do opanowania swych wzburzonych namiętności może go przyprawiać o cierpienia.

Co mu grozi. Dzięki tej nieopanowanej uczuciowości o ile nie dostanie się w czyjeś ręce silne i pewne, które by potrafiły nim pokierować odpowiednio - może okazywać w życiu chwiejność, a nawet narazić na szwank swa sytuację życiową.

Jest dość wymowny, a styl jego jest wypracowany i ozdobny. Pragnie uniknąć wszelkich ograniczeń, lecz okazuje też dużo fatalizmu, poddając się w milczeniu losowi.


Sławne osoby urodzone 14.01: rzymski polityk i wódz Marek Antoniusz (83 p.n.e.), rzymski wódz Druzus Starszy (38 p.n.e.), król Danii Waldemar I Wielki (1131), królowa Portugalii, żona Jana III Awiz Katarzyna Habsburg (1507), cesarz Japonii Nakamikado (1702), przywódca Wielkiej Emigracji Adam Czartoryski (1770), sułtan Turcji Mehmed VI (1861), francuska kreatorka mody Nina Ricci (1882), amerykański pisarz John Dos Passos (1896), premier Włoch Giulio Andreotti (1919), polski pisarz Marek Hłasko (1934), amerykańska aktorka Faye Dunaway (1941), polski muzyk Krzysztof Klenczon (1942), polska piosenkarka Krystyna Prońko (1947), amerykański reżyser filmowy Steven Soderbergh (1963), angielska aktorka Emily Watson (1967).

I to na tyle :) Zmykam do kuchni przygotować coś pysznego na wieczorek :)
Miłego weekendu !