Licznik odwiedzin

czwartek, 24 listopada 2011

Wełniany komplecik :)

Witajcie kochani :)
Troszkę mnie tu nie było bo zrobiło się zimno i szybciutko robiłam sobie szalik,czapkę :) Zapomniałam wziąć z Polski więc trzeba było improwizować :) Zieloną włóczkę miałam ze sobą, druty też więc nie zastanawiałam się ani chwili.
Wszystko zrobione z 100% anilany ( Puchatka - firmy Anilux z Jeleniej Góry ) drutami nr 4 , wzór to ściągacz pojedynczy, wybrałam najprostszy bo zależało mi na czasie :)

Całość wygląda tak :


 A teraz po kolei , najpierw szalik :


Końcówki obrobiłam na szydełku , przeciągnęłam białą wełnę a na szydełku zrobiłam listki i kwiatki. Przyszyłam delikatnie tak,  żeby nie było widać po drugiej stronie szalika :)

Czapka :Czapka zrobiona jest z 80 oczek, ponieważ nie zdejmowałam oczek przy końcu robótki na górze miałam dziurkę. Od środka obrobiłam słupkami dookoła a potem wypchnęłam to na zewnątrz i powstało coś w rodzaju małego guziczka. Ozdobiłam takim samym kwiatkiem jak szalik :)Kwiatek jest z boku czapki :)

Opaska nie jest szałowa, hihi ale uszy ogrzewa :)


I to byłoby na tyle :) Rękawiczek nie robiłam bo nie umiem :)
Obecnie robię śnieżynki, potrzebuję 15 szt żeby ozdobić okno :) Mam już 11 więc dziś je skończę, usztywnię i będę czekać aż wyschną :) Potem zrobię zdjęcia i Wam pokażę :)

Pozdrawiam serdecznie :)

p.s. Na koniec krótka lekcja języka francuskiego :

szalik         - écharpe
czapka       - bonnet
rękawice   - gants
opaska      - bande
zielony       - vert