Licznik odwiedzin

sobota, 10 grudnia 2011

Houdan świątecznie

Witajcie :)
Dziś wyruszyłam z aparatem na miasto, bo chciałam Wam pokazać jak pięknie jest udekorowane :)
Tutaj jest całkiem inaczej niż w Polsce, dekorować sklepy co niektórzy zaczynają już na koniec listopada ale większość na początku grudnia. Dekorują witryny sklepowe ale także sklepy na zewnątrz i jak tam patrzę na te piękne ozdoby to aż dziw bierze że tego nikt nie kradnie. No ale to nie Polska... Wiele sklepów ustawia przed wejściem, na chodniku żywe choinki i je dekoruje lampkami, bomkami, kokardami , modne tez są choinki oblepione czymś białym  co imituje śnieg :) Jeśli chodzi o ozdoby to oprócz Mikołaja królują tutaj białe niedźwiedzie z potomstwem, foczki i oczywiście choinki :) Ponadto szyby sklepowe od zewnątrz pomalowane są w różne motywy świąteczne :) Wszystko oczywiście ozdobione świecącymi lampkami :) Oprócz sklepów ozdobione są też ulice, a ponieważ są one wąskie więc pomiędzy domami zawieszone są piękne girlandy z lampkami. Jest się czym zachwycać tak więc zapraszam do oglądania :

Więcej zdjęć nie zrobiłam bo zaczęło padać :(
Mam jeszcze nadzieję zrobić zdjęcia wieczorem jak te wszystkie światełka będą zapalone, ale to zależy od pogody bo ostatnio wciąż pada deszcz i nie ma jak wyjść z aparatem. 
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczorku :)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

śliczne zdjęcia prawdziwie świąteczne

Za wczoraj,za dziś...
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
szczęścia i codziennej radości
wraz ze słowami największej
wdzięczności za wszystkie
wpisy i starania
składam Ci dzisiaj podziękowania

Alicja pisze...

Faktycznie ozdob bardzo duzo..u mnie w Wiedniu tez czyste szalenstwo..Francuzi maja jednak inny styl dekoracyjny ale musze przyznac podoba mi sie...i mam pytanie..jak otwieram Twoj blog gra muzyka bardzo mila dla ucha..co mam zrobic by tez miec na blogu muzyczke?..pozdrawiam milo .)

Barbara Bastamb pisze...

Śliczne dekoracje. W Polsce też ostatnio zmienia się i coraz wcześniej pokazują się świąteczne dekoracje, na wzór mody zachodniej. Tradycyjnie to powinno być od Świat do końca stycznie. Ja też ulegam tej modzie i dekoruje dom wcześnie....pozdrawiam...

4 Strony Świata pisze...

Czekam na zdjęcia wieczorne. Musi to pięknie wyglądać.

Sylwia pisze...

Dekoracje świąteczne są śliczne i potrafią zauroczyć ale jednego tutaj brak - klimatu świątecznego jaki jest w Polsce.Pamiętaj żeby przywieść dużo tego klimaciku i energii dla nas !My niestety w tym roku zostajemy uziemieni tutaj.